Nawigacja

Poniedziałek 27.01.2020

 • 07.11.2019

  Moduł Kadry z Karczewa został zmodyfikowany

 • 04.11.2019

  Moduł Kadry z Karczewa został zmodyfikowany

 • Marsz szkoleniowo-kondycyjny

  W dniu 29.10.2019 uczniowie klas pierwszych wojskowych innowacji pedagogicznej zgodnie z tradycją szkoły uczestniczyli w marszu szkoleniowo-kondycyjnym. Uczniowie szkoły wiedzieli c o ich czeka. Trasa marszu nie była łatwa, mimo to ten egzamin uczniowie klas wojskowych zdali. Na trasie marszu , który obejmował trasę 25 kilometrów marszu w połowie trasy zorganizowano zintegrowane szkolenie wojskowe z zakresu zagadnień taktyki, walki wręcz, pierwszej pomocy medycznej, łączności, terenoznawstwa i szkolenia ogniowego. Po odbytym szkoleniu zintegrowanym uczniowie klas kontynuowali marsz doskonaląc piosenki marszowe. Po odbytym marszu na obiekcie szkoleniowym Klubu Strzelectwa Sportowego KSS”Snajper” w Garwolinie uczniowie odbyli szkolenie z zakresu budowy broni strzeleckiej, następnie wykonali strzelanie n celność i skipienie z broni sportowej kbks, natomiast instruktorzy(uczniowie strasi) z broni centralnego zapłonu. Organizatorem szkolenia był Pan mjr.rez.WP Janusz Nosal-autor innowacji. Fot. G. Szot, W. Balicki.

 • Dbamy o mogiły

  Uczniowie z Zespołu Szkół w Karczewie porządkowali razem z p. P. Gajgierem i młodzieżą z SP2 miejsce wokół symbolicznej mogiły żołnierskiej nad Wisłą. 

 • Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

  Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to pierwsza z olimpiad przedmiotowych, gdzie udział biorą nasi przyszli spedytorzy. Do zmagań stanęło w tym roku 17. uczniów kierunku technik spedytor. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.

 • Warsztaty Techniczne OZGS Warszawa

   

  W dniu 22.10.2019 uczniowie klas wojskowych naszej szkoły o specjalności technik pojazdów samochodowych i technik spedytor zgodnie z „Planem Współpracy z Oddziałem Zabezpieczenia Garnizonu Stołecznego” uczestniczyli w zajęciach specjalistycznych w Warsztatach Technicznych OZGS Warszawa. Uczniowie-kadeci mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką pracy wojskowych warsztatów technicznych, wykonywali praktyczne umiejętności związane z obsługą pojazdów osobowych i ciężarowych.Mieli możliwość zapoznania się i praktycznej kontroli pojazdów na stacji diagnostycznej oraz budową i obsługą broni strzeleckiej w warsztacie rusznikarskim. Dziękujemy kadrze zawodowej i pracownikom cywilnym jednostki wojskowej za wzorowo przygotowane zajęcia i miłe przyjęcie uczniów-kadetów naszej szkoły.

 • Asysta honorowa

  Dzień 15.10.2019 roku był dniem szczególnym dla uczniów klas wojskowych naszej szkoły-uczniów innowacji pedagogicznej. Nasi uczniowie w ten piękny słoneczny dzień uczestniczyli w uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Ostrowie imienia Wielkiego Polaka Mikołaja Kopernika-stanowiąc asystę honorową uroczystości. Uroczystość rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w kościele w Ostrowie koncelebrowaną przez Biskupa Marka Solarczyka. Po mszy świętej poczty sztandarowe pod dowództwem kadeta klasy wojskowej Damiana Matysiaka (na co dzień żołnierza 6 Mazowieckiej Brygady WOT) na czele z kompanią honorową kadetów szkoły pod dowództwem ucznia-kadeta Kacpra Śramy wraz z uczestnikami uroczystości przemaszerowały pod szkołę, gdzie uroczyście odsłonięto tablicę poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. W dalszej części uroczystości nastąpił akt nadania imienia szkole przez przewodniczącego rady gminy Romualda Zietalę i przekazaniu sztandaru przez Radę Rodziców w imieniu, której wręczenia sztandaru dokonał Pan Felczyk. Po przekazaniu aktu nadania imienia i sztandaru szkole, odbyło się ślubowanie uczniów szkoły na świeżo otrzymany sztandar. Święto zakończyło się mini spektaklem teatralnym o Mikołaju Koperniku w wykonaniu uczniów szkoły. Dowódcą uroczystości był Pan major .rez.WP Janusz Nosal–autor innowacji klas wojskowych w ZS Karczew oraz nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa w SP im. Mikołaja Kopernika w Ostrowie. W uroczystości uczestniczyli między innymi: Starosta Powiatu Otwockiego Cezary Łukaszewski, zastępca wójta gminy Piotr Rosłoniec, przewodniczący rady gminy Romuald Ziętala, Komendant PSP Mariusz Zabrodzki, ksiądz proboszcz Hubert Walczyk, przedstawiciele Obserwatorium Astronomicznego w Ostrowiku, przedstawicielki szkoły podstawowej w Zastawnem na Ukrainie, radni gminy, dyrektorzy szkół, pracownicy oświaty, przedstawiciele GOKiSu, nauczyciele, sponsorzy, młodzież szkolna oraz mieszkańcy.Gratulujemy! Szkole Podstawowej w Ostrowie Wspaniałego Patrona oraz życzymy Wszystkiego Najlepszego

 • Ślubowanie klas I

  14 października to dzień, gdy świętujemy nie tylko rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Tego dnia obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. W naszej szkole jest to szczególna data, gdyż uczniowie klas pierwszych technikum i branżowej szkoły I stopnia składają wtedy uroczyste ślubowanie. Teraz jesteście już pełnoprawnie częścią naszej społeczności szkolnej.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Karczewa p. Michał Rudzki przyznał nagrodę dyrektorowi, nauczyvielom i uczniom naszej szkoły, którzy w minionym roku szkolnym odznaczyli się efektywną pracą dydaktyczną, wychowawczą oraz osiągnięciami i pracą społeczną na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Wszystkim nagrodzonym, serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w życiu zawodowym i osobistym

 • 30-lecie Parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku

  14 października o godz. 18.00 uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół w Karczewie uczestniczyli we Mszy Świętej koncelebrowanej przez Bp Romualda Kamińskiego z okazji 30-lecia Parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku. Podczas uroczystej Mszy Świętej miało miejsce również wprowadzenie figury św. Michała Archanioła z Gargano

 • Rok pamięci II wojny światowej

  11 października o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Karczewie uczniowie klas mundurowych zainaugurowali Rok pamięci II wojny światowej. Uroczystości odbyły się według ceremoniału wojskowego.

 • #STACJA KONSPIRACJA

  ZAPRASZAMY

 • Dzień Edukacji Narodowej

  W poniedziałek  14 października 2019 o godzinie 10:00 odbędzie się uroczystość z okazji  Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. W tym dniu nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.  Obecność wszystkich uczniów obowiązkowa. Zapraszamy również Rodziców uczniów.

 • Wykłady nt. zagrożeń terrorystcznych

  30.09.2019r. uczniowie klasy II i III Technikum mogli uczestniczyć w warsztatach, wykładzie i debacie na temat współczesnych zagrożeń terrorystycznych, które odbyły się w Teatrze Jaracza w Otwocku. Dzięki Fundacji Europa 112, która pod patronatem Starosty Otwockiego Cezary Łukaszewskiego zorganizowała wykład i szkolenie dotyczące bezpieczeństwa. Panel dyskusyjny, wyjątkowi eksperci, teoretycy i praktycy sprawili, że obecni na spotkaniu mogli poszerzyć swoją wiedzę w temacie bezpieczeństwa, poznać wyzwania z nim związane, a także otoczenie prawne. W spotkaniu uczestniczyło też wielu samorządowców, którzy dzięki dyskusjom będą mogli działać na rzecz rozwoju bezpieczeństwa publicznego m.in Burmistrz Karczewa Pan Michał Rudzki. Wyjście zorganizowała p. Magdalena Daniel.

 • Spotkanie z Profesorem Wojciechem Gilewskim

   

  W czwartek 26.09.2019r. w naszej szkole na zaproszenie Pana Piotra Gajgiera gościliśmy profesora Wojciecha Gilewskiego - byłego dyplomatę, członka Stowarzyszenia Euroatlantyckiego i twórcę Solidarności na Mazowszu, który zapoznawał młodzież z tajnikami dyplomacji oraz sytuacją międzynarodową.

 • 19.09.2019r. Polska motoryzacja zrodziła się na Grochowie


  W dniu 19.09.2019r. o godz. 18.00 uczniowie naszej szkoły wraz z panią Grażyną Szot
  uczestniczyli w otwarciu wernisażu i prelekcji TOMASZA SZCZRBICKIEGO (dziennikarza
  motoryzacyjnego, zapalonego miłośnika zabytkowych motocykli i samochodów, autora ponad
  500 artykułów prasowych, 29 książek historycznych i kilkuset materiałów public relations
  przygotowanych dla firm z branży motoryzacyjnej.) , dotyczącej motoryzacji – „POLSKA
  MOTORYZACJA ZRODZIŁA SIĘ NA GROCHOWIE’.
  Prelekcja odbyła się w Centrum Promocji Kultury w Warszawie na ul. Podskarbińskiej 2
  pod patronatem Polskiej Izby Motoryzacji. Wystawa prezentowała historię motoryzacji na
  Grochowie, początki automobilizmu, wielkie fascynacje techniką motocyklową, samochodami
  wyścigowymi oraz samochodami produkowanymi na potrzeby zwykłych mieszkańców
  ówczesnej Polski. Młodzież mogła oglądać unikatowe zdjęcia fabryk, samochodów i motocykli
  produkowanych na Pradze Południe. Poznać nazwiska polskich konstruktorów oraz ich wielkie
  osiągnięcia na rynku krajowym jak i zagranicznym.
  Wystawa zawiera unikatowe zdjęcia i opisy m.in.
  Centralnych Warsztatów Samochodowych (CWS)
  Państwowej Wytwórni Samochodów (PWS)
  Państwowych Zakładów Inżynierii (PZInż.)
  Fabryki Samochodów Osobowych i Półciężarowych (FSOiP)
  Towarzystwa Fabryki Motorów PERKUN
  Warszawskiej Fabryki Motocykli (WFM)
  Wystawa pod patronatem Tomasza Kucharskiego-Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe.
  Patronat medialny:
  Classicauto – magazyn prawdziwych samochodów
  Czasopismo MIESZKANIEC
  Wystawa czynna będzie do 20 listopada br.

 • Kiermasz używanych podręczników


   

  KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

  17 WRZEŚNIA 2019 R.WTOREK, 18 WRZEŚNIA 2019 R.ŚRODA, 19 WRZEŚNIA 2019 R.

  CZWARTEK, 20 WRZEŚNIA 2019 R.PIĄTEK, PODCZAS DŁUGIEJ PRZERWY W GODZINACH

  10.35 – 10.50, NA KORYTARZU SZKOLNYM ODBĘDZIE SIĘ KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW.

  NAUCZYCIEL BIBLIOTEKARZ

  EWA KARDASIEWICZ


   

 • Sprzątanie na cmentarzu wojennym w Otwocku

  Wczoraj (12.09.2019r.) uczniowie strzelcy Mariusz Jedynak, Rafał Najman i Radosław Łysiak razem z Panią Agnieszką Szokało wybrali się na cmentarz wojenny w Otwocku, aby uporządkować teren wokół grobów poległych w czasie wojny. Korzystając z ładnej pogody zebrali oni zwiędłe kwiaty, teren został zamieciony z wyschniętych liści, groby wyczyszczono z rozlanego wosku, a puste znicze i wkłady zostały zebrane. Jak wiele było wkładów, widać na zdjęciu, gdzie są one ułożone wzdłuż alei. 

  Dziękujemy młodzieży za poświęcony czas i pamięć o tych, dzięki którym dziś żyjemy w wolnym kraju. Mamy nadzieję, że młodsi uczniowie również w przyszłości będą pamiętać o poległych w boju.

 • Narodowe czytanie 2019r.

  7 września 2019r. podczas ósmej edycji Narodowego Czytania w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku, Zespół Szkół w Karczewie reprezentowała p. Magdalena Daniel czytając fragment noweli S. Żeromskiego pt. " Rozdziobią nas kruki, wrony......"

 • Otwarcie wystawy "Utracone marzenia"

  3 września 2019r. o godz. 12.00 w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pt. " Utracone marzenia", poświęconej 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Otwarcie nastąpiło w obecności kompanii honorowej złożonej z uczniów technikum klas mundurowych Zespołu Szkół w Karczewie. Natomiast uroczystego otwarcia wystawy dokonał Starosta otwocki Pan Cezary Łukaszewski, a o wystawie opowiadał Kustosz Biblioteki Publicznej Pan Robert Beller.

  Opiekę nad uczniami w tym dniu sprawowały Panie Magdalena Daniel i Ewa Kardasiewicz.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  05-480 Karczew,
  ul.Kard.St.Wyszyńskiego 4
 • tel.fax.(022)788-24-00

Statystyka

liczba odwiedzin: 3323831