• NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

     • W tym jakże ważnym dniu społeczność Zespołu Szkół w Karczewie uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych. Na terenie naszej szkoły odbył się z tej okazji uroczysty apel pamięci. Kadeci z pierwszych klas naszej szkoły tego dnia świętowali również bardzo ważną dla naszej społeczności szkolnej uroczystość - złożenie ślubowania na sztandar szkoły klas mundurowych. W tym roku mniej podniośle, ze względu na zachowanie wszystkich restrykcji, uczniowie powtarzając słowa roty ślubowania zostali oficjalnie kadetami. Po uroczystościach w szkole reprezentacja uczniów udała się pod pomnik Orla Białego w Karczewie, gdzie złożyliśmy kwiaty. 

      Fotorelacja wydarzenia: https://www.facebook.com/158527644325228/posts/1801177853393524/


     • POMAGAMY!!!

     • Lubimy pomagać... Bezinteresowna postawa naszych uczniów jest godna podziwu, ponieważ ich poświęcenie ratuje ludzkie życie. Dzisiaj uczniowie klasy IV TW podzielili się z potrzebującymi przysłowiową kroplą krwi, na którą czeka wielu ludzi. Mamy nadzieję, że Ci uczniowie zainspirują innych, by też chcieli pomagać.

     • Zespół Szkół razem z 29 Finałem WOŚP 31.01.2021

     • Nasi uczniowie wspierają #WOŚP W tym roku w niestandardowych warunkach, ale z nie mniejszym zaangażowaniem uczniowie technikum w Zespole Szkół w Karczewie włączyli się kwestowanie podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kasia i Maciek na dziś już kończą swoją pracę, ale każdy może jeszcze wesprzeć zbiórki on-line. Zachęcamy z całego serca, aby nieść pomoc. Pamiętajcie - "Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!" 

     • Razem na Święta

     •  

      Przystąpiliśmy do programu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Nas nie trzeba zachęcać, nasi uczniowie i przyjaciele systematycznie pomagają i niosą pomoc innym, budują wspólnoty i więzi międzypokoleniowe. Tradycją dla nas jest wykonywanie szeregu działań wolontariackich, ale w tym wyjątkowym dla wszystkim roku postanowiliśmy jeszcze raz przypomnieć co robimy w naszej szkole: - trwa właśnie zbiórka darów dla Schroniska dla zwierząt z Celestynowa (żwirki, karma, zabawki, miski, koce i poduszki, itp.), - wspieraliśmy akcję Rodacy Bohaterom (zbiórka dla polskich kombatantów oraz polskich środowisk z dawnych Kresów Wschodnich RP), - pieczemy pierniczki, które są słodkimi upominkami dla osób potrzebujących z najbliższej okolicy i dla naszych sąsiadów, - składamy życzenia na własnoręcznie wykonanych kartkach z życzeniami świątecznymi, które wysyłamy do naszych przyjaciół oraz sąsiadów, - życzenia w formie wspólnych zdjęć rozsyłamy w świątecznych mailach, - mikołajkowe dobre uczynki i zdjęcia z okazji mikołajek już wylądowały na naszym funpage, - klasowe on-linowe spotkania przedświąteczne i wspólne śpiewanie kolęd to nas spotka w najbliższym czasie. Wesołych Świąt!

     • Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

     • 20 listopada uczniowie Technikum klas o profilu technik spedytor brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej. Początkowo wszyscy przygotowywali się pod okiem p. Agnieszki Szokało do tradycyjnej formy przeprowadzenia olimpiady, jednak sytuacja zmusiła uczniów do trudniejszych zmagań w formie zdalnej. Nie mniej jednak nasi przyszli Spedytorzy uzyskali i tak wysokie wyniki, z których wszyscy jesteśmy dumni. Teraz trzymajmy kciuki, aby nasi reprezentanci znaleźli się w etapie wojewódzkim olimpiady.

     • Zmiany w organizacji pracy pracowników administracji

     • Dyrektor Zespołu Szkół w Karczewie informuje, że w związku z wprowadzeniem nowej organizacji pracy pracowników administracji, sekretariat szkoły do dnia

      15 stycznia 2021 r. będzie czynny codziennie w godzinach 8.00 – 12.00.

      W sprawach pilnych prosimy o kontakty telefoniczny w godzinach pracy sekretariatu

      lub mailowy sekretariat@zskarczew.pl

       

     • Święto Niepodległości 2020

     • Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu pandemii Covid-19 uczniowie i nauczyciele w odmienny sposób niż zwykle uczcili dzień 11 listopada. Śpiewaliśmy on-line hymn, a teraz wykonując zdjęcia z biało-czerwonymi barwami zaakcentowaliśmy ten wyjątkowy dla kazdego Polaka dzień.

     • #SzkolaDoHymnu

     • Nasza szkoła chcąc uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości przystąpiła w tym roku do akcji #SzkołaDoHymnu. 

      Reprezentanci uczniów dziś o godz. 11.11 pod opieką p. Magdaleny Daniel i p. Agnieszki Szokało zaśpiewali hymn oraz wciągnęli flagę Polski na maszt.

      Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.

     • Święto Niepodległości

     • Obchody Święta Niepodległości w tym roku ze względu na panującą pandemię przybierają inny wygląd. Włączając się w uroczyste obchody organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Karczewie zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w przedsięwzięciach, których szczegóły można odnaleźć poniżej:

      1) #śpiewamyrazem - wspólne nagranie teledysku do piosenki "Przybyli ułani". Zadanie polega na nagraniu się (np.telefonem) jak śpiewa się piosenkę, następnie nagranie wysyła się do CKiS Karczew. Szczegółowa instrukcja: 

      https://ckis.karczew.pl/asp/przybyli-ulani!---spiewamyrazem,1,artykul,1,666 

      2) konkurs plastyczny #współczesnaniepodległa , w którym można brać udział w jednej z czterech kategorii wiekowych, gdzie nasi uczniowie zaliczka się do 4 kategorii - młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz dorośli. Regulamin i szczegóły:

      https://ckis.karczew.pl/asp/oglaszamy-konkurs-plastyczny wspolczesnaniepodlegla,1,artykul,1,667 

      3) koncert live z piosenkami ułańskimi i legionowski, który będzie miał miejsce 11.listopada na Fb Centrum Kultury i Sportu.

     • Konkurs na Najbardziej Zakręconego Nauczyciela ZSK

     • Jak ważną osobą w życiu każdego ucznia jest nauczyciel to już wiedzą sami uczniowie. Samorząd Uczniowski w poprzednim tygodniu zorganizował wybory o tytuł i statuetkę "Najbardziej Zakręconego Nauczyciela Zespołu Szkół w Karczewie". Z relacji komisji wyborczej wiemy, że walka była zacięta, a głosy na nauczycieli były bardzo wyrównane. Wszem i wobec ogłaszamy, że

      tytuł Najbardziej Zakręconego Nauczyciela ZSK zdobył Pan Profesor Robert Guziejko!

      Zarówno Panu Profesorowi, jak i wszystkim pozostałym Nauczycielom Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami składają życzenia samych pogodnych i spokojnych dni spędzonych wśród ukochanych uczniów z ZSK 

     • DZIEŃ NAUCZYCIELA

     • Dzień Edukacji Narodowej w tym roku przejdzie do historii jako wyjątkowy, bo w warunkach pandemicznych. W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych cywilnych nie tylko świętowali, ale też składali ślubowanie na sztandar szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się dziś pojawili w szkole, aby razem świętować. Nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy, aby praca, którą Państwo wykonujecie, była otaczana szacunkiem, uznaniem i życzliwością Państwa wychowanków. Nauczyciele nie zmieniają świata, ale zmieniają serca. Szczęśliwe serce zmieniają świat! Fot. G.Szot, M.Daniel

     • Erasmus+


     • Jesteśmy w trakcie przygotowań do ewentualnego wyjazdu naszych uczniów na praktykę zagraniczną do Firmy „Vitalis” w Schkeuditz w Niemczech w ramach Programu Erasmus+ „Praktyki zagraniczne dla uczniów Zespołu Szkół w Karczewie”.

      Jest to drugi wyjazd do tego samego partnera. Pierwszy miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku w zupełnie innej rzeczywistości. Wyjazd ten był bardzo udany, uczniowie wysoko ocenili praktyki zagraniczne i korzyści wynikające z poznania nowych metod pracy i nowoczesnego wyposażenia warsztatu naprawy samochodów, a nasi niemieccy partnerzy dziękowali nam za tak bardzo zaangażowanych i dobrze merytorycznie przygotowanych uczestników.

      Tym razem przed nami kolejne wyzwanie organizacyjne – trudna sytuacja epidemiologiczna w całej Europie. Jesteśmy pełni nadziei, że uda się doprowadzić do zrealizowania tej mobilności – przygotowujemy się!

      Jednakże, gdyby okazało się, że sytuacja w Polsce i w Niemczech pogorszy się i władze wprowadzą zakaz wyjazdów grupowych, to oczywiście wyjazd, za zgodą Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, zostanie przesunięty na przyszły rok.

      Będziemy na bieżąco monitorować przepisy i wytyczne GIS, MZ i MEN i odpowiednio reagować.