Nawigacja

Sobota 23.03.2019

 • Dyplomy z konkursu "MATERIAŁY PRZYSZŁOŚCI"

  GRATULUJEMY !!!

  Dyplomy z konkursu "MATERIAŁY PRZYSZŁOŚCI" - Obrazek 1  Dyplomy z konkursu "MATERIAŁY PRZYSZŁOŚCI" - Obrazek 2  Dyplomy z konkursu "MATERIAŁY PRZYSZŁOŚCI" - Obrazek 3

 • Finaliści w Materiałach przyszłości na Politechnice

  Finał konkursu poświęconego materiałom przyszłości odbył się w Politechnice Lubelskiej 15 marca 2019r. Młodzież ze szkół średnich miała za zadanie wymyślić ekologiczne opakowania żywności oraz zaproponować przyszłościowe materiały, które mogłyby być zastosowane w transporcie. Łącznie do konkursu przystąpiło 9 zespołów, z czego do ścisłego finału zakwalifikowało się 5 drużyn - w tym nasze 3. Uczniowie mięli za zadanie w pierwszym etapie napisać pracę konkursową, nie przekraczającą 20 stron, natomiast drugi etap to prezentacja przed komisją konkursową i odpowiedzi na pojawiające się od publiczności pytania. Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie - drugie miejsce zajęli Konrad Jasiewicz, Damian Matysiak i Kamil Sosnowski z projektem duraluminiowych wałów napędowych. Miejsce trzecie zajęli Mikołaj Chudek, Mariusz Jedynak i Kacper Kapuśniak przedstawiając projekt recyklingu szkła. Nasz trzeci zepsół okazał się być również doceniony, ponieważ uczennice Julia Firląg, Klaudia Osica i Wiktoria Seraj zdobyły wyróżnienie prezentując koncepcję proekologicznego kartonu. Po oficjalnej części zostaliśmy zaproszeni do zwiedzania laboratoriów Katedry Inżynierii Materiałowej. Uczniom na pewno zapadnie dzisiejszy dzień w pamięci, a nagrody i pamiątki które otrzymali będą im o tym przypominać. Opiekunem wszystkich trzech zespołów była Pani Agnieszka Szokało, która również otrzymała wyróżnienie od komisji konkursowej.

  >>> ZDJĘCIA <<<

 • ,,Żołnierze Wyklęci Dzisiaj”

  ,,Żołnierze Wyklęci Dzisiaj” - Obrazek 1

  Starosta Powiatu Otwockiego zaprasza na wydarzenie, które odbędzie się 13 marca 2019 o godz. 18.15 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku przy ul. Poniatowskiego 10.

   

  Plakat_Zolnierze_wykleci_2019.pdf

 • Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna - etap wojewódzki

  Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna - etap wojewódzki

  W dniu 08.03.2019 r. odbywały się eliminacje II stopnia – etap wojewódzki, Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej. Opiekunem naszych uczniów jest pani Agnieszka Szokało – nauczyciel przedmiotów zawodowych. 

  Bardzo duża liczba, bo aż siedmioro uczniów reprezentowało naszą szkołę na etapie wojewódzkim w ZSP nr 2 w Siedlcach. Warto podkreślić, że konkurencja była naprawdę duża, gdyż w zmaganiach uczestniczyło aż 89 uczniów.  Już samo uczestnictwo jest sukcesem nie tylko na skalę powiatu, ale również województwa, gdyż rzadkością jest, aby aż 7. uczniom udało się przejść do eliminacji wojewódzkich. Kolejnym etapem są już eliminacje ogólnopolskie, o tym kto otrzyma wystarczającą ilość punktów aby się do nich dostać dowiemy się już niebawem.

  Olimpiada należy do olimpiad i konkursów przedmiotowych, które umożliwiają uczniom zwolnienie z egzaminów zawodowych i maturalnych.

  >>> ZDJĘCIA <<<

 • Do finału z Materiałami Przyszłości

  Dobrych informacji ciąg dalszy - dziewięcioro uczniów Technikum w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz technik spedytor wzięło udział w konkursie "Materiały przyszłości" organizowanego przez Katedrę Inżynierii Materiałowej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej. W dniu wczorajszym otrzymaliśmy rewelacyjną wiadomość - wszystkie trzy zespoły zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się w przyszły piątek w Lublinie. Wśród dużej konkurencji na 5 zakwalifikowanych zespołów, aż 3 to nasi uczniowie. Uczniowie stworzyli prace opisujące ich autorskie koncepcje w dziedzinie nowoczesnych materiałów stosowanych w środkach transportu oraz proekologicznych opakowaniach do żywności. Jak się okazało, pomysły uczniów były strzałem w dziesiątkę. 
  15 marca trzymajmy kciuki za naszych uczniów, aby dzielnie reprezentowali Naszą Szkołę i Województwo. Przed nimi finałowe wystąpienia na żywo przed komisją konkursową oraz zgromadzonymi gośćmi. Nad całością prac opiekę sprawowała Pani Agnieszka Szokało - nauczyciel przedmiotów zawodowych.

   

 • Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2019

   

  Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2019 - Obrazek 1Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2019 - Obrazek 2 Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2019 - Obrazek 3

  6 marca 2019 r. odbyły się w naszej szkole Ogólnopolskie Mistrzostwa Młody Mechanik. Wśród uczniów cieszą się one szerokim zainteresowaniem, a z roku na rok mamy coraz więcej chętnych. Zawody przeprowadzili Pan Grzegorz Szyszka, Pani Grażyna Szot i Pani Agnieszka Szokało. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i być może zaproszenie do ogólnopolskiego etapu.

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Obrazek 1

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę. Cześć Ich Pamięci!!!

  >>> ZDJĘCIA <<<

 • Nadarzyn - Warsaw Motocycle Show 2019

  W dniu 01.03.19 uczniowie naszej Szkoły byli na wycieczce na 
  TARGACH -Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. 
  To największe targi branży motocyklowej w Europie Środkowo-Wschodniej, 
  wydarzenie skupiające miłośników jednośladów. 
  W pawilonach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo uczniowie 
  zobaczyli zarówno zabytkowe motocykle i rowery, 
  jak również najnowocześniejsze modele jednośladów.
  Wystawa była atrakcyjna dla fanatyków dwóch kółek, 
  liczne konferencje i pokazy uatrakcyjniały mile spędzony czas. 
  To pierwsze i największe wydarzenie w Polsce łączące 
  i integrujące środowisko motocyklistów.
  >>> ZDJĘCIA <<<  LUB >>> ZDJĘCIA <<<
 • Terroryzm i antyterroryzm, rzeczywistość w której przyszło nam żyć

  Terroryzm i antyterroryzm, rzeczywistość w której przyszło nam żyć - Obrazek 11 marca uczniowie klas I Tw, II TW i III TS uczestniczyli w warsztatach pod hasłem "Terroryzm i antyterroryzm, rzeczywistość w której przyszło nam zyć" prowadzonych przez dr Michała Stępińskiego.  Adiukt Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przybliżył nam istotę terroryzmu w świecie, jego przyczyny i skutki.

 • DAR Z SERCA DLA SERCA

  DAR Z SERCA DLA SERCA - Obrazek 1DAR Z SERCA DLA SERCA - Obrazek 2
  Samorząd Uczniowski i szkolne Koło Wolontariatu nawiązało współpracę z Fundacją "Z Serca Dla Serca" z Kępia Zaleszczańskiego, której misją jest pomoc i troska o tych, którzy z perspektywy świata nie są nikomu potrzebni. Fundacja chce zbudować piękny Dom Hospicyjny - "Dom dla Aniołków", w którym otoczy miłością i opieką dzieci dotknięte chorobą nowotworową i sieroctwem. Dlatego 14 wolontariuszy naszej szkoły postanowiło dołączyć do ogólnopolskiej zbiórki "Dom dla Aniołków". Akcja naszych wolontariuszy pod opieką p. M. Daniel potrwa od 27.02 do 30.04.2019r. Zobaczyć nas można pod kościołem pw. Miłosierdzia Bożego w Otwocku i kościele pw. św. Wita w Karczewie oraz w często odwiedzanych przez ludzi miejscach Karczewa i Otwocka.

 • Walentynki
  26.02.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Walentynki.

 • Walentynki w szkole

  Walentynki w szkole - Obrazek 1Dnia 14 lutego w naszej szkole odbyły się walentynki z tej okazji dziewczyny z klasy 1ts Aniela Zielińska, Wiktoria Rozbicka, Klaudia Osica, Julka Wijas i Patrycja Trzaskowska zorganizowały program rozrywkowy dla uczniów naszej szkoły. Przygotowały prezentacje, konkurs oraz wyzwania dla chętnych uczniów. Można było zauważyć dopisujący dobry humor oraz przyjemną zabawę. A.Z.
  fot. Z.Traczyk
  więcej zdjęć pod adresem https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1184798571698125&id=158527644325228

 • IV Edycja Konkursu Ogólnopolskiego Apoloniusz - konkurs MATEMATYCZNY

  17.02.2019

  Na dobry początek drugiego półrocza informujemy o sukcesach w naszej Szkole. 
  W listopadzie 2018 r. czworo uczniów z klas maturalnych brało udział w IV Edycji Konkursu Ogólnopolskiego Apoloniusz - konkurs MATEMATYCZNY. Oto wyniki: Damian Nalewajek zajął 11 miejsce, Mateusz Ponceleusz i Mariana Chorniy ex aequo 13 miejsce i Adriana Stan - 17 miejsce. W konkursie tym wzięło udział 206 uczniów w Polsce. Nasi uczestnicy znaleźli się w pierwszej dwudziestce!!! To bardzo duży sukces! Cieszymy się z ich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów już na maturze.

 • Studniówka
  12.02.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Studniówka.

 • Godziny otwarcia sekretariatu

  Godziny otwarcia sekretariatu - Obrazek 1

 • Spotkanie z przedszkolakami

  Spotkanie z przedszkolakami
  07.11.2018

  Spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola nr 1 w Karczewie

  W ramach obchodów Święta Niepodległości udaliśmy się do przedszkola aby zaprezentować pokaz musztry, przeczytać bajkę o naszym Niedźwiadku Wojtku oraz pobawić się z przedszkolakami na świeżym powietrzu. Wszystkim dziękujęmy za miło spędzony czas :)

  Zapraszamy do galerii ze spotkania tutaj.

 • Zespół Szkół im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Karczewie na Facebooku

  Zapraszamy serdecznie

  do odwiedzania i lajkowania

  Zespół Szkół 

  :)

 • Nowa strona internetowa

  Nowa strona internetowa

  Uwaga, uwaga - strona naszej szkoły ma nowy wygląd.

   

   

   

   

  Aby się z nami skontaktować wystarczy napisać sekretariat@zskarczew.pl.

   

  Zaprszamy również na Facebooka :)

 • Zakończenie roku szkolnego dla klasy IV TW

  Zakończenie roku szkolnego dla klasy IV TW
  Ostatni raz z IV klasą...

  W ubiegły piątek (27 kwietnia) pożegnaliśmy się w naszej szkole z klasą czwartą Technikum. Była to ostatnia taka okazja, aby spędzić czas w miłej atmosferze z tymi sympatycznymi uczniami.Uroczystość podzielona była na dwie części – oficjalną, która miała miejsce na zewnątrz i połączona została z obchodami Konstytucji 3 Maja. W swoim wystąpieniu pani Dyrektor Ewy Kowalik podziękowała uczniom za cztery lata spędzone w naszej szkole na ciężkiej pracy. Zaowocowała ona ukończeniem przez nich szkoły oraz przygotowaniem do egzaminu dojrzałości. Nad całością tej części czuwali uczniowie klas mundurowych naszej szkoły pod przywództwem wychowawcy klasy czwartej - pana Janusza Nosala. Następna część uroczystości odbyła się w szkole. Tutaj uczniowie, specjalnie przygotowaną dla nich „aleją gwiazd podążali do pani Dyrektor oraz wychowawcy po świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody. Nauczyciel języka angielskiego - pani Ilona Łukasik- skorzystała także z okazji, że obecni byli uczniowie wszystkich klas i rozdała nagrody książkowe oraz dyplomy za konkurs języka angielskiego „Lingwista Wyszyńskiego”, w którym Jakub Grzywacz – uczeń klasy IV – zajął II miejsce (więcej o konkursie w osobnym artykule). Uczniowie czwartej klasy otrzymali także przygotowane przez nauczycieli specjalnie dla nich certyfikaty zaświadczające, że byli oni bardzo aktywni w środowisku szkolnym i godnie reprezentowali szkołę na zewnątrz. Na certyfikatach złożyli podpisy wszyscy nauczyciele szkoły. Każdy uczeń otrzymał na swoim egzemplarzu część piosenki o sobie. Słowa do piosenki Sławomira ułożyli nauczyciele tej szkoły – pani Magdalena Daniel, pani Ilona Łukasik oraz pani Agnieszka Szokało.

  Panie wraz z księdzem Łukaszem Trzaską zaśpiewały piosenkę w części artystycznej, grając jednocześnie na instrumentach. Cały program artystyczny utrzymany był w konwencji ulubionego przez już naszych absolwentów trendu - muzyki disco polo. Klasa czwarta została podzielona na dwie drużyny „Bujający w obłokach” oraz „Twardo stąpający po ziemi” i miała do wykonania kilka zadań. Nie zabrakło oczywiście jury konkursu, w którym zasiedli nauczyciele wraz z panią Dyrektor. Uczniowie musieli m.in. odgadnąć wykonawców utworów, dokończyć „śpiewająco” piosenki, ułożyć zwrotkę swojej własnej piosenki oraz przedstawić kalambury dla przeciwnej drużyny. Najzabawniejsza była jednak konkurencja, w której drużyny musiały przebrać jednego ze swoich reprezentantów za gwiazdę disco polo. Należy przyznać, że „gwiazdy” wypadły znakomicie! Po raz kolejny utwierdziliśmy się, że naszym uczniom nie brakuje pomysłów oraz dystansu do siebie. Brawo chłopaki – umiecie się bawić! Nie mogło oczywiście zabraknąć ostatniego występu chłopców w tej szkole. Zaśpiewali oni i zatańczyli swój ulubiony hit.

  Na koniec obejrzeć mogliśmy prezentację przygotowaną przez panią Agnieszkę Szokało, która potajemnie zdobyła zdjęcia naszych absolwentów, aby stworzyć niezapomniane obrazy z życia szkolnego i poza szkolnego naszych uczniów. Po uroczystości nastąpił moment na zdjęcia z „gwiazdami” na ściance celebrytów. Całość uroczystości, której pomysłodawczynią była pani Ilona Łukasik, prowadzili sprawnie uczniowie klasy trzeciej Technikum – Ada Stan, Dominik Wyszomirski, Konrad Jasiewicz , Michał Białek, Maryana Chorny, Barbara Suwała, a nad oprawą techniczną czuwał Mateusz Ponceleusz, który przygotował także i poprowadził quiz muzyczny. Asystował mu Kacper Gawza. Zaznaczyć należy, że uroczystość ta była owocem współpracy nauczycieli i uczniów, a także Teatru im. S. Jaracza oraz SP nr 3 w Otwocku.

  Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym  w przygotowanie uroczystości oraz dekoracji, a szczególnie nauczycielom - pani Magdalenie Daniel, Agnieszce Szokało, Alicji Świerlikowskiej, księdzu Łukaszowi Trzasce, panu Piotrowi Gajgierowi, uczniom prowadzącym uroczystość oraz przygotowującym ją – Tomaszowi Bąkowi, Patrykowi Dudzickiemu, Pawłowi Jedlińskiemu, Aleksandrowi Klochowi, Michałowi Siudakowi oraz wszystkim innym osobom, które przyczyniły się do tego, że mogliśmy w tak serdecznej atmosferze pożegnać naszych kolegów.

  Ilona Łukasik

 • Studniówka

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Studniówka.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  05-480 Karczew,
  ul.Kard.St.Wyszyńskiego 4
 • tel.fax.(022)788-24-00

Statystyka

liczba odwiedzin: 454418