• Gala Rodacy-Bohaterom

"Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”

27 października uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Karczewie uczestniczyli w Gali Rodacy- Bohaterom w Mińsku Mazowieckim. Wydarzenie było doskonałą okazją do podsumowania wielu projektów Stowarzyszenia Odra- Niemen na rzecz powstańców warszawskich jak również rodaków i bohaterów pozostających na Kresach Wschodnich. Uroczysta gala stała się również okazją do podziękowań szkolnym kołom wolontariatu za zaangażowanie w organizowaniu akcji niesienia pomocy, tym którzy jej potrzebują. Dziękujemy, Stowarzyszenie Odra- Niemen za możliwość współpracy. Już dzisiaj, oficjalnie rozpoczynamy zbiórkę żywności Rodacy Bohaterom.

Fot.: Stowarzyszenie Odra-Niemen

• Sprzątanie Powązek

Troska o stan nekropolii to wyraz szacunku dla osób, które oddały swe życie oraz pamięć o historii, dlatego dzisiaj na Cmentarzu Wojennym w Warszawie nie mogło zabraknąć uczniów Zespołu Szkół w Karczewie, którzy włączyli się do Społecznej akcji #SprzątaniePowązek #SzkołaPamięta. Dzień był nie tylko pracowity, ale również pełen zadumy i refleksji o bohaterach, którzy walczyli za naszą wolność. Dziękujemy Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Mazowiecki za możliwość udziału w tej pięknej akcji, a tym samym lekcji historii. Natomiast Panu Adamowi Krajewskiemu dziękujemy za uwiecznienie tych chwil na pięknych zdjęciach.

PRAKTYKI ERASMUS+ W GRANADZIE, HISZPANIA

W ramach realizacji projektu Erasmus+, 20 uczniów z Zespołu Szkół w Karczewie kształcących się w zawodach: Technik pojazdów samochodowych, Technik Spedytor oraz Mechanik pojazdów samochodowych w okresie od 27 września do 11 października odbyło dwutygodniowe praktyki zawodowe w zakładach mechaniki pojazdowej i wysokopowierzchniowych placówkach handlowych w Granadzie w Hiszpanii.

• Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest wydarzeniem szczególnym dla oświaty. Tego dnia podkreślamy, jak ważne jest gruntowne wykształcenie, jak istotne w życiu jest ukierunkowanie młodzieży, by dążyć do samorozwoju. Tego dnia dziękujemy również wszystkim osobom, które wzmacniają rozwój i poznanie świata przez dzieci i młodzież w szkołach.

• Spotkanie z bokserem Krzysztofem Diablo Włodarczykiem

W środę, 05.10.2022 klasa I TM wraz z wychowawcą, panią Edytą Kruk oraz panią Ewą Kardasiewicz wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym pt. "Sport jako alternatywa dla uzależnień i forma własnej, kreatywnej samorealizacji" z bokserem, panem Krzysztofem Diablo Włodarczykiem w Centrum Kultury i Sportu w Karczewie. Chłopcy wysłuchali historii pana Krzysztofa, a następnie mieli okazję do zadawania pytań bokserowi. Pan Krzysztof pokazał swoje dwa pasy bokserskie, a następnie zapozował z uczniami do zdjęć. Po spotkaniu nastąpiła integracja klasy.

Fot. Edyta Kruk, Ewa Kardasiewicz