• Do Hiszpanii dotarli nasi wysłannicy!

Wczoraj w ramach programu Erasmus oraz Erasmus+ 20 uczniów Zespołu Szkół w Karczewie oraz 6 nauczycieli wyjechało na praktyki zawodowe do Grenady w Hiszpanii.

Przelot samolotem to było pierwsze zadanie, jakie zostało postawione przed naszymi zdolnymi uczniami. Sprostali mu bez problemu! Teraz, przez najbliższe 2 tygodnie będą oni szkolić się i pogłębiać swoje umiejętności zawodowe w hiszpańskich firmach spedycyjno-transportowych.

Życzymy im powodzenia w pokonywaniu barier językowych oraz satysfakcji z każdego wykonanego zadania!

Wyjazd finansowany jest ze środków Unii Europejskiej, dzięki czemu jego uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów z nim związanych.

Zdjęcia, które będziemy Państwu przedstawiać pochodzą z prywatnych galerii uczestników wyjazdu.

RELACJA FOTO >>> ZDJĘCIA <<<

• Jeszcze bez mundurów-a już się szkolą.

W dniu 26.09.2022r. uczniowie - kadeci klasy pierwszej Oddziału Przygotowania Wojskowego naszej szkoły o specjalności technik pojazdów samochodowych i technik spedytor pod nadzorem merytorycznym opiekuna klas wojskowych Pana mjr. rez. Janusza Nosala i Pana Pawła Pyry wychowawcy klasy (nauczyciela WF) zgodnie z programem i planem szkolenia uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych z zakresu szkolenia wojskowego. Zajęcia odbyły się na obiekcie szkoleniowym Pułku Ochrony w Warszawie-jednostki patronackiej naszej szkoły (OPW).

• Jeszcze bez mundurów-a już się szkolą cd 2

Uczniowie - kadeci odbyli szkolenie z zakresu musztry pojedynczego żołnierza oraz musztry zespołowej drużyny, sprzęt wojskowy i uzbrojenie będące na wyposażeniu SZRP. Kadetów powitał dowódca jednostki Pan Pułkownik Mirosław Pietras przedstawiając zadania jednostki wojskowej, na której uczniowie-kadeci się znajdują życząc wszystkim uczniom powodzenia w osiągnięciu celów życiowych związanych z służbą wojskową.

Dziękujemy żołnierzom-instruktorom Pułku Ochrony za wzorowo przygotowane zajęcia i miłe przyjęcie uczniów - kadetów naszej szkoły.

RELACJA FOTO >>> ZDJĘCIA <<<

• Punkt pomocy osobom pokrzywdzonym

Informujemy, że na terenie Otwocka przy ulicy Kościuszki 14 działa specjalistyczny punkt pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom, osobom im najbliższym, w tym osobom pokrzywdzonym zbrojną agresją na Ukrainie.

Pomoc udzielana jest bezpłatnie. W ramach prowadzonego punktu udzielamy m.in. specjalistycznej pomocy prawnej, psychologicznej, materialnej, medycznej. Każdy przypadek traktowany jest indywidualnie a formy wsparcia są dopasowane pod kątem potrzeb osoby pokrzywdzonej przestępstwem.