• PROJEKT MON "KALENDARZ Z MUNDUREM"

Projekt MON w Zespole Szkół w Karczewie Z inicjatywy p. P. Gajgiera nauczyciela historii i p. mjr rez. J. Nosala opiekuna klas innowacji wojskowej Zespół Szkół w Karczewie zaangażował się w projekt MON-u "Kalendarz z mundurem", w ramach którego w ciagu najbliższych miesięcy odbędzie się cykl zajęć historycznych przeprowadzonych przez pilotów z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego im. ppłk pil. J. Zumbacha w Mińsku Mazowieckim.

• STUDNIÓWKA 2020!!!

Maturzyści z Technikum w Zespole Szkół im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego
            w Karczewie bawili się w sobotę 08.02.2020 r. na studniówce w Domu Weselnym Emów. Kreacje dziewczyn były oszałamiające, polonez piękny, a zabawa fantastyczna. Był czas na podziękowania, zdjęcia i pełną humoru część artystyczną.

Przygotowania do tej wyjątkowej nocy trwały od kilku tygodni. Studniówka, to nie tylko polonez, którego kroków trzeba się nauczyć, to również planowanie i dekorowanie sali. Studniówka rozpoczęła się od części oficjalnej. Uczniowie zatańczyli pięknego poloneza. Choreografię do staropolskiego tańca ułożył Pan Igor Podeszfiński. Prowadzący uroczystość uczniowie klasy IV - Karolina Kocyk i Mikołaj Chudek dziękowali za trud włożony w rozwój i edukację młodzieży rodzicom, nauczycielem i pedagogom. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Pani Ewa Kowalik, która między innymi życzyła maturzystom, by w przyszłości
            nie zabrakło im pomysłów i zapału, jaki okazali teraz, podczas przygotowań
             do najważniejszego balu w ich życiu. Oprócz dyrektora szkoły głos zabrali: Zastępca Burmistrza Karczewa Karol Chróścik, Przewodniczący Rady Miejskiej Karczewie Pan Piotr Żelazko oraz przedstawicielka Rady Rodziców. Jak podkreślali uczniowie, studniówkowy wieczór to doskonała okazja, aby podziękować dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom
            i pracownikom szkoły za poświęcony czas, trud, opiekę i troskę. Jako dowód wdzięczności wręczyli bukiety kwiatów. Słowa podziękowań i kwiaty trafiły także do przedstawicieli miasta.

Z okazji studniówki maturzyści przygotowali pełną humoru, tańca i dobrej muzyki część artystyczną. Występ uczniów oklaskiwali nauczyciele i rodzice. Po wykonaniu wspólnych zdjęć pamiątkowych  uczniowie zasiedli do wspólnego posiłku, a potem bal trwał do białego rana!

• Sukces Tymka

Tymoteusz Żebrowski z klasy I BAG zdobył medal za 3 miejsce w SUMO kategoria junorzy seniorzy w Dębicy. Bardzo gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada 1 marca, został zaakcentowany w naszej szkole poprzez upamiętniającą gazetkę okolicznościową wykonaną przez Pana Piotra Gajgiera i Panią Małgosię. Społeczność szkolna ZS w Karczewie pamięta o powojennym polskim podziemiu niepodległościowym i antykomunistycznym!

• Spotkanie z przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej

W dniu 28.02.2020 w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Wojsk Obrony Terytorialnej- żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady im. rotm. Witolda Pileckiego, a dokładniej żołnierzy tej Brygady - 61 blp w Grójcu. Żołnierze tego batalionu zachęcali uczniów naszej szkoły do wstąpienia w szeregi Sił Zbrojnych. Uczniowie zostali zapoznani z różnymi formami czynnej służby wojskowej ze szczególnym uwzględnieniem terytorialnej służby wojskowej. Przedstawiona została oferta wzięcia udziału w szkoleniu w okresie ferii zimowych. Nadmienić trzeba, że wśród żołnierzy WOT, którzy stanowili delegację żołnierzy WOT batalionu z Grójca stanowili uczniowie naszej szkoły-uczniowie klas wojskowych; szer. Mikołaj Chudek, szer. Damian Matysiak ,szer. Marek Walicki. Foto Grażyna Szot

• Zajęcia szkoleniowo-integracyjne

W dniu 04.02.2020 uczniowie klas pierwszych w zawodzie technik pojazdów samochodowych (klasa wojskowa) i technik spedytor(uczniowie klas wojskowo-cywilnych) pod opieką ich wychowawcy Pana mjr. rez WP Janusza Nosala oraz kierownika szkolenia praktycznego Pani Grażyny Szot uczestniczyli w zajęciach szkoleniowo-integracyjnych na obiekcie szkoleniowym Pol-Hotel Otwock. Uczniowie mieli możliwość wykazania się i sprawdzenia w zakresie umiejętności obronnych. Scenariusze rywalizacji przygotowane przez instruktorów SILT Paintball Warszawa pod nadzorem Pana Jakuba Czaplińskiego były bardzo ciekawe i wymagające dużego zmysłu ”taktycznego” i wysokiej sprawności fizycznej .W rywalizacji uczestniczyli uczniowie klas o nazwach taktycznych „żółci” –d-ca kadet Kacper Śrama oraz „czerwoni”-d-ca kadet Antek Pokora. Rywalizacja zakończyła się „pokojowo” wspólnym ogniskiem integracyjnym podczas którego opracowano dalsze działania w zakresie szkolenia i współpracy z ośrodkiem szkolenia paintballowego. Uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń i zadowolenia. Trzeba powiedzieć, że tego typu szkolenie i spotkanie przyczyniło się do integracji zespołu w/w klas oraz rozwiązania wielu trudnych spraw natury wychowawczej w myśł hasła ”Jeden za wszystkich wszyscy za jednego”