• Spotkanie z Profesorem Wojciechem Gilewskim

W czwartek 26.09.2019r. w naszej szkole na zaproszenie Pana Piotra Gajgiera gościliśmy profesora Wojciecha Gilewskiego - byłego dyplomatę, członka Stowarzyszenia Euroatlantyckiego i twórcę Solidarności na Mazowszu, który zapoznawał młodzież z tajnikami dyplomacji oraz sytuacją międzynarodową.

• 19.09.2019r. Polska motoryzacja zrodziła się na Grochowie

W dniu 19.09.2019r. o godz. 18.00 uczniowie naszej szkoły wraz z panią Grażyną Szot
            uczestniczyli w otwarciu wernisażu i prelekcji TOMASZA SZCZRBICKIEGO (dziennikarza
            motoryzacyjnego, zapalonego miłośnika zabytkowych motocykli i samochodów, autora ponad
            500 artykułów prasowych, 29 książek historycznych i kilkuset materiałów public relations
            przygotowanych dla firm z branży motoryzacyjnej.) , dotyczącej motoryzacji – „POLSKA
            MOTORYZACJA ZRODZIŁA SIĘ NA GROCHOWIE’.
            Prelekcja odbyła się w Centrum Promocji Kultury w Warszawie na ul. Podskarbińskiej 2
            pod patronatem Polskiej Izby Motoryzacji. Wystawa prezentowała historię motoryzacji na
            Grochowie, początki automobilizmu, wielkie fascynacje techniką motocyklową, samochodami
            wyścigowymi oraz samochodami produkowanymi na potrzeby zwykłych mieszkańców
            ówczesnej Polski. Młodzież mogła oglądać unikatowe zdjęcia fabryk, samochodów i motocykli
            produ

• Kiermasz używanych podręczników

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

17 WRZEŚNIA 2019 R.WTOREK, 18 WRZEŚNIA 2019 R.ŚRODA, 19 WRZEŚNIA 2019 R.

CZWARTEK, 20 WRZEŚNIA 2019 R.PIĄTEK, PODCZAS DŁUGIEJ PRZERWY W GODZINACH

10.35 – 10.50, NA KORYTARZU SZKOLNYM ODBĘDZIE SIĘ KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW.

NAUCZYCIEL BIBLIOTEKARZ

EWA KARDASIEWICZ

• Sprzątanie na cmentarzu wojennym w Otwocku

Wczoraj (12.09.2019r.) uczniowie strzelcy Mariusz Jedynak, Rafał Najman i Radosław Łysiak razem z Panią Agnieszką Szokało wybrali się na cmentarz wojenny w Otwocku, aby uporządkować teren wokół grobów poległych w czasie wojny. Korzystając z ładnej pogody zebrali oni zwiędłe kwiaty, teren został zamieciony z wyschniętych liści, groby wyczyszczono z rozlanego wosku, a puste znicze i wkłady zostały zebrane. Jak wiele było wkładów, widać na zdjęciu, gdzie są one ułożone wzdłuż alei.

• Narodowe czytanie 2019r.

7 września 2019r. podczas ósmej edycji Narodowego Czytania w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku, Zespół Szkół w Karczewie reprezentowała p. Magdalena Daniel czytając fragment noweli S. Żeromskiego pt. " Rozdziobią nas kruki, wrony......"

• Otwarcie wystawy "Utracone marzenia"

3 września 2019r. o godz. 12.00 w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pt. " Utracone marzenia", poświęconej 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Otwarcie nastąpiło w obecności kompanii honorowej złożonej z uczniów technikum klas mundurowych Zespołu Szkół w Karczewie. Natomiast uroczystego otwarcia wystawy dokonał Starosta otwocki Pan Cezary Łukaszewski, a o wystawie opowiadał Kustosz Biblioteki Publicznej Pan Robert Beller.

• 80 rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2019r. uczniowie Technikum ZS w Karczewie, a tym samym również Strzelcy JS 1019 im. Żołnierzy AK IV Rejon "Fromczyn" we współpracy z MOKTiS w Otwocku zorganizowali obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej na cmentarzu wojennym w Otwocku. Aby uczcić pamięć poległych żołnierzy, uczniowie pełnili warty honorowe w miejscach pamięci narodowej m.in. przy grobie gen.bryg. Juliana Filipowicza, przy popiersiu rot. Witolda Pileckiego oraz przy pomniku Szarych Szeregów w Otwocku. Ponadto stanowili kompanię honorową, prxeprowadzili apel poległych, reprezontowali liczne poczty sztandarowe m.in. Poczet Sztandarowy Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Warszawa- Powiat IV Rejonu "Fromczyn".

Nad sprawnym przeprowadzeniem uroczystości czuwała p. Magdalena Daniel - nauczycielka w ZS w Karczewie, strzelec JS 1019 "Strzelec" im. Żołnierzy AK IV Rejon "Fromczyn".

• Obchody powstania Wojskowego Ośrodka Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie

30.08.2019 r. w Wojskowym Ośrodku Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie odbyły się obchody upamiętniające 74 rocznicę powstania ośrodka.

W tym pięknym wydarzeniu brali udział uczniowie Technikum kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych- klasy wojskowo-sportowe.

Serdecznie dziękujemy Komendantowi WOFiTM płk. Krzysztofowi Kaczmarkowi za zaproszenie na tą piękną uroczystość.

• Koncert charytatywny na OKS-ie. - "Wolni od zła"

28 sierpnia wolontariusze naszej szkoły we współpracy z MOKTiS w Otwocku uczestniczyli w charytatywnym koncercie- "Wolni od zła". Podczas imprezy uczniowie stanowili służbę porządową, a także zbierali pieniądze na budowę Domu Muzyki, który powstaje we wsi Ruda niedaleko Mińska Mazowieckiego. Placówka ma być integracyjnym ośrodkiem pracy twórczej dla niepełnosprawnych artystów.