Sobota 11.07.2020

“Praktyki zagraniczne dla uczniów z Zespołu Szkół w Karczewie”

1. Terminy_szkolen.docx

2. Regulamin.docx

3. Regulamin uczestnictwa i rekrutacji.docx

CELEM GŁÓWNYM projektu jest wzrost kompetencji zawodowych i interpersonalnych 40 uczniów z Zespołu Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Karczewie dzięki uczestnictwu w dwutygodniowych stażach zawodowych w Niemczech w okresie realizacji projektu tj. od września 2019 r. do sierpnia 2020 r.

Cele szczegółowe projektu:

• zdobycie przez uczniów praktycznego doświadczenia zawodowego w firmach niemieckich w zakresie specjalności technik pojazdów samochodowych,
  • ułatwienie przejścia uczniów od etapu nauki do etapu zatrudnienia,
  • poznanie środowiska zawodowego, organizacji i kultury pracy w firmach niemieckich,
  • wzrost kompetencji językowych uczniów z zakresu języka angielskiego oraz niemieckiego, wzrost wiedzy na temat  kultury i historii Niemiec.
  • wzrost kompetencji interpersonalnych (wzrost samooceny, samodzielności) poprzez zdobycie doświadczenia w nowym środowisku kulturowym i językowym,
  • promowanie mobilności pracowników na europejskim rynku pracy.

Cele projektu zgodne są z celami akcji KA1 „Mobilność edukacyjna”.

Postawione w projekcie cele ściśle wpisują się w potrzeby szkoły określone  w Europejskim Planie Rozwoju.

• Zespół Szkół im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego
    05-480 Karczew,