• " Piernikowanie- świąteczne pomaganie"

" Piernikowanie- świąteczne pomaganie" Święta tuż, tuż, a w Klubie Batory Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej zapachniało bożonarodzeniowymi słodyczami. 19 listopada o godz. 18 uczniowie klasy 2 ac i 1 acp pod opieką p. Magdaleny Daniel uczestniczyli w akcji charytatywnej na rzecz "Promyczka". Nasi uczniowie wzięli udział w półgodzinnym szkoleniu z przygotowania lukru, tutek oraz technik zdobienia. Efektem były pięknie przyozdobione pierniki, które następnie zostaną sprzedane mieszkańcom naszego powiatu na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego "Promyczek".

• Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w zmaganiach do IV etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Poziom tegorocznych pytań był na prawdę wysoki. My jednak, trzymamy kciuki, aby powtórzyć w tym roku, co najmniej osiągnięcia z ubiegłorocznej edycji.Przypomnijmy, że w zeszłym roku jako jedyna szkoła w powiecie zakwalifikowaliśmy się do etapu wojewódzkiego, gdzie reprezentowało nas 7. uczniów pod opieką pani Agnieszki Szokało.

• OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniach 10. i 11. listopada uczniowie klas wojskowych innowacji pedagogicznej Zespołu Szkół im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Karczewie uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości. W 101. rocznicę tych obchodów Nasi uczniowie prowadzili uroczystości patriotyczne w dwóch miastach Powiatu otwockiego, w mieście Józefów w dniu 10. listopada oraz w mieście Karczew w dniu 11. listopada. W dniu 10. listopada nasi uczniowie-kadeci przeprowadzili Niepodległościowy Apel Pamięci w ramach Pikniku Patriotycznego w Józefowie zorganizowanym przez Wspólnotę Parafialną Parafii Matki Bożej Częstochowskiej z udziałem Starosty Powiatu Otwockiego Pana Cezarego Łukaszewskiego oraz władz samorządowych miasta Józefów na czele z Burmistrzem Miasta Panem Markiem Banaszkiem. W dniu 11. listopada Nasi uczniowie prowadzili główne uroczystości gminne z udziałem Pana Burmistrza Michała Rudzkiego oraz Panem Pio

• 101 Rocznica Odzyskania Niepodległości

W związku ze 101. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę młodzież z klasy mundurowej Zespołu Szkół w Karczewie pod opieką nauczyciela historii - Pana Piotra Gajgiera, wzięła udział w uroczystościach patriotycznych w Zuzanowie. Przy mogile żołnierzy poległych podczas kampanii wrześniowej zostały złożone kwiaty i zapalone znicze przez władze gminy Sobienie Jeziory, panią sołtys Zuzanowa Barbarę Puszkarską-Judkowiak. Uroczystość zaszczycił swą obecnością przemówieniem Pan Piotr Zychowicz-autor książki "Wołyń zdradzony", który wygłosił krótkie przemówienie. To była dla wszystkich pouczająca lekcja historii.

• Akademia z Okazji Święta Niepodległości

Dnia 8 listopada 2019 r. w Zespole Szkół w Karczewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość miała przede wszystkim przypomnieć tamte, ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje.

Punktualnie o godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, a cześć artystyczna przygotowana przez uczniów kl. I AC pod opieką p. Magdaleny Daniel wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918r. W montażu słowno - muzycznym zobrazowano sytuację polityczną kraju tamtych wydarzeń, jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.